WYSZUKIWARKA
 

DOBIERZ WINO
 

NOWOŚĆ
 

SŁOWNIK KONESERA
 
 
 

SŁOWNIK KONESERA: litera K - Klarowanie napojów alkoholowych
Czynność produkcyjna mająca na celu uzyskanie klarownego napoju, stosowana głównie w niektórych krajach (Francja) do klarowania wina; do wódek i piwa jest stosowana rzadko. Sztuczne klarowanie wina środkami klarującymi jest stosowane w zasadzie wówczas, gdy samoczynne klarowanie wina oraz filtrowanie nie dają odpowiedniego wyniku i wino pozostaje mętne. Środki klarujące są to substancje, które łączą się z pewnymi składnikami wina, tworząc związki nierozpuszczalne, opadające na dno jako duże, gęste kłaczki i porywające przy tym większe męty z roztworu lub oblepiające drobne męty, wypadające razem z roztworu w postaci szybko tworzącego się kłaczkowatego osadu. Środków tych jest bardzo dużo np.: karuk (klej rybi), żelatyna jadalna i tanina, świeże białko jaj kurzych, ziemia okrzemkowa oraz węgiel aktywny. Rodzaj używanego środka zależy od charakteru zmętnienia.
W większości krajów uważa się, że filtrowanie przy użyciu nowoczesnych filtrów jest zupełnie wystarczające do uzyskania klarownego napoju; zwolennicy tradycyjnego klarowania uważają natomiast, że przez klarowanie uzyskuje się bardziej stabilny produkt, lepiej zabezpieczony przed późniejszym powstawaniem osadów w napojach.
 

 

MASZ PYTANIE?
 
INFOLINIA: 0801 000 330
 
Ania:
+48 62 586 06 65
 
 
 
 
 

MOJE KONTO
E-mail:
Hasło:
 

KOSZYK
Ilość artykułów: 0
Wartość artykułów: 0,00 PLN
 
 

KALENDARZ KONESERA
 
IMIENINY:
 
Dzisiaj
Jana i Przybysława
 
Jutro
Walerego i Radomira
 
Pojutrze
Zdzisława i Franciszka
 
  

Dostępny pod adresem www.winakonesera.pl sklep internetowy Wina Konesera prowadzony jest przez Plettac Distribution sp. z o.o., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000207814. Spółka Plettac Distribution Sp. z o.o. posiada kapitał zakładowy w wysokości 2,3 mln, opłacony w całości.
 
Dane adresowe/kontaktowe:
Plettac Distribution sp. z o.o.
Wina Konesera
ul. Kościuszki 31, 63-500 Ostrzeszów
NIP: 821-164-90-55
Zapytania i reklamacje mogą być kierowane na adres info@winakonesera.pl lub pod numerem
telefonu: 62 586-06-65 lub 586-06-40 (opłata wg. cennika właściwego operatora).

RODO - Ochrona danych osobowych